אודותי

לשיחת ייעוץ איתי השאירו פרטים:

לא צריך להמשיך לסבול - אפשר לטפל בהפרעות האכילה ולהתגבר על הבעיה.

היי, שמי מיכל מישל גבאי – מטפלת בהפרעות אכילה, מרצה ומחברת הספר "חדרים של אהבה"

בגיל 10, כאשר אבי ואמי נכנסו לתהליך גירושים, התחלתי לפתח הפרעות אכילה. בבית מרוקאי כמו זה שגדלתי בו, מזון נחשב למרכיב מרכזי, וקיוויתי שאוכל למשוך את תשומת לבם של הורי אם אפסיק לאכול. עסקתי בפעילות גופנית בלתי פוסקת, שסיפקה לי תירוץ לתת המשקל אליו הגעתי, שכן את האנורקסיה ממנה סבלתי דאגתי להסתיר מהסביבה. רוב שנות ההתבגרות עברו עלי בסבל שנגרם מחרדות ופחדים. התקשיתי לתפקד ובגיל 23 אושפזתי במחלקה לטיפול בהפרעות אכילה במשקל של 33 קילוגרמים. אולם מצבי לא השתפר במהלך השהות בבית החולים, אלא הוסיף להחמיר, וחשתי שאיני מקבלת את המענה הרגשי שדרוש לי. השתחררתי מהמחלקה ומצאתי מטפלת שהצליחה להכיל אותי ולגרום לי לאהוב את עצמי מחדש ואף להתיידד עם האוכל. בזכות הגישה המיוחדת של המטפלת יכולתי להחלים מהמחלה, ועשיתי לי למטרה לסייע לסובלים מכל סוגי הפרעות האכילה ולהעניק להם תמיכה אחרת מזו שזכיתי לה בבית החולים.

הבנתי שאם אתמקד בחוויות שהיו מנת חלקי ובתהליכים לא פשוטים שעברתי, אוכל לחולל שינוי אמיתי בעולם, להעביר הלאה את הכלים שסייעו לי להתמודד עם הקשיים שתקפו אותי בעבר, ולהראות שאפשר להבריא מהפרעות אכילה באמצעות טיפול ממוקד וליווי צמוד.

בתום קריירה ארוכה כמאמנת כושר, במהלכה ליוויתי אנשים שסובלים ממשקל עודף, נכנסתי להריון שלאחריו החלטתי לחולל שינוי בחיי, ולחלוק את הידע שצברתי אודות הקשר בין גוף ונפש וההשפעה שלו על הדרך בה אנו חושבים ומגיבים לסיטואציות שונות בחיים. כך נולד ספרי ״חדרים של אהבה״, שיצא לאור בשנת 2015.

כיום אני אמא לילד מקסים, מרצה ומטפלת בהפרעות אכילה. מדי יום אני מרגישה שהגשמתי את ייעודי, תוך סבלנות והכלה אין קץ, ועם שורה של מטופלות ומטופלים שהחזרתי למסלול חיים מחודש ובריא.

הוכשרתי כמאמנת במכללת ירון זפרן, ובהמשך למדתי הנחייה בשיטת NLP. בנוסף, אני משלבת בטיפול את כלי האקסס בארס, תחום בו אני משמשת גם כמנחה.

אני מטפלת בכל סוגי הפרעות האכילה – אנורקסיה, אנורקסיה נרבוזה, בולימיה, בולימיה ללא הקאה, בולמוסי אכילה, השמנת יתר, אכילת לילה, ועוד. שיטת הטיפול שלי מעט שונה מהטכניקות הקונבנציונליות, ואני שואפת לחלץ את מה שחבוי מאחורי העיסוק במזון. מבחינתי, האוכל משמש כטריגר, כלי באמצעותו אנו נלחמים ביצר החיים. כאשר אנו מרגישים תחושות של חוסר שליטה, נפנה לעתים קרובות להפרעת אכילה כמנגנון להשבת השליטה, ובכך נאבד את הקשר לגוף ואת הבחירה החופשית בהרגלי צריכת המזון. הפרעות האכילה מתגלגלות לכדי מחלות חמורות ומסוכנות הגורמות סבל, חרדות, ועיוותים מחשבתיים, ופוגעות בתפקוד הרגשי והפיזיולוגי.

אני מציעה לסובלים מהפרעות אכילה כלים שיסייעו להם להימנע מסבל ומשברים, ויאפשרו להם לבחור אחרת. בעקבות הטיפול יוכלו החולים לחזור למסלול חיים בריא ומלא שמחה, תשוקה והתלהבות.

אפשר לחולל מהפך בחיים, כל שדרוש – לצד ליווי צמוד ומכיל – הוא רצון, התמדה, ונכונות לשינוי ההרגלים והחשיבה על העצמי.

תעודות והכשרות מקצועיות שעברתי

הפרעות אכילה לא חולפות מעצמן וחשוב לקבל טיפול!הטיפול כולל גם הדרכת הורות ומעורבות של ההורים וחשוב לדעת כי שינוי בהרגלים משפחתיים יסייעו לנערה להתמודד עם המחלה.

אשמח לשמוע ממך, אני פה בשבילך. טיפול וליווי צמוד בהפרעות אכילה.

התקשרו לייעוץ איתי