התנהלות כלכלית נכונה

"היה לי בית גדול יותר ובו חדר לכל ילד, סלון מרווח, מטבח מאובזר, חדר עבודה משלי. לפתע אני מוצאת את עצמי מתפשרת ושוכרת דירה קטנה. החללים של הדירה מתאחדים, זה כבר לא מטבח גדול ובטח לא סלון מרווח. הכול קטן יותר."
"היה לי רכב גדול שהתאים למשפחה וכרגע אני צריך להתארגן מחדש. אני נאלץ למכור את הרכב הקודם ולעבור לרכב קטן וישן יותר או אפילו לחזור לתחבורה ציבורית."
"היו לי יותר נכסים, הדירה בה גרנו היתה של שנינו. כרגע אני גרה בשכירות, אני נאלצת לוותר על הנכס/הבית המשותף, להתמודד עם המכירה שלו, עם חלוקת הרכוש ולקבל רק חצי משוויו."
"במשק הבית הקודם היו שתי משכורות וכעת זאת רק ההכנסה שאני מרוויח. לפתע אני מוצא את עצמי מצטמצם באופן משמעותי! בנוסף יש לי עוד הוצאות כמו מזונות ואולי גם חובות בשל תשלומים שצריך לשלם בעקבות הפרידה או הגירושין (למשל לעו"ד)".
"אהבתי את הריהוט שהיה לי, השקעתי בו לא מעט כסף ומחשבה וכעת אני מוצאת את עצמי מרהטת מחדש, נאלצת לצמצם את פריטי הריהוט ולקנות בצורה מבוקרת, להתפשר על האיכות. אני מוותרת על ריהוט שאהבתי והתרגלתי אליו, כמו הכורסה של הטלוויזיה או הכיסא והשולחן שהיו מותאמים לפינת המחשב שתוכננה במיוחד, על המטבח שהיה מאובזר בכלים רבים ויפים שצברנו יחד במשך כל החיים הזוגיים."

הימנעו מלהשוות את מה שיש לכם עכשיו עם מה שהיה לכם! אתם חיים כרגע בהתאם למה שאתם מרוויחים.

מעכשיו אתם בודקים מה באמת משרת אתכם, מה באמת אתם צריכים, מה אפשר להתאים לצרכים שלכם במסגרת היכולות הנוכחיות שלכם.

התייחסו להיערכות הכלכלית המחודשת כהתחלה מופלאה, כהתארגנות נכונה שמאפשרת לכם לחיות בהתאם למה שאתם יכולים לייצר וכדרך נהדרת להשיב תחושה של סדר לחייכם.

זיכרו: ייתכן שהרכוש שלכם הצטמצם, אך הרווחתם את עצמכם!

הפסיקו להשוות את מה שיש לכם עם מה שיש לצד השני, הפסיקו לשפוט אותו או להאשים אותו. התרכזו בעצמכם, ביכולות שלכם ובמה שיש לכם באמת – במקום להתעסק במה שאין לכם. אפשרו לעצמכם לצמוח מהיש!

ונכון לעכשיו יש לכם משכורת אחת. אם יש לכם חסכונות, אולי תוכלו להיעזר בהם. במידת האפשר, תוכלו למצוא עבודה צדדית בנוסף לעבודה הקיימת, על מנת לעמוד בתשלום החובות או המזונות. עליכם למצוא דרך להיות יעילים ומאורגנים במציאות החדשה. ארגון וסדר יפחיתו באופן משמעותי את הלחץ שאתם חווים בגלל ההוצאות.

יגיע הזמן שבו תוכלו להתפנק ולהתחדש כמו שרציתם או כמו שחלמתם, אך כרגע עליכם להתמקד בפתרון הבעיות המיידיות. אם תתייחסו אל התקופה הזאת כאל תקופה מאתגרת, ולא תראו את עצמכם כקורבן או כמישהו מנוצל, תוכלו לצלוח אותה בהרגשה טובה יותר. אך חשוב כי כן תקציבו סכום אפילו צנוע לבילוי ותאפשרו לעצמכם להתפנק.

תגידו לעצמכם, שהחיים מזמנים לכם את האתגרים שאיתם אתם יכולים להתמודד. גם אם הדבר לא מובן לכם כעת, האתגרים שבהם אתם נתקלים, יגרמו לכם לצמוח ולשפר את חייכם. התקופה המאתגרת והלא פשוטה היא מצב זמני ואם תתאזרו בסבלנות תראו שבסופו של יום היא תצעיד אתכם קדימה.

שיפוטיות

כשאתם שופטים את עצמכם, את האנשים שמסביבכם, אתם מאבדים את היכולת שלכם לראות מה באמת משרת אתכם, אתם בעצם מצמצמים את החופש שלכם.

חיים ללא שיפוטיות מפנים מקום להזדמנויות חדשות.

בחרו לחיות ללא שיפוטיות, אפשרו לעצמכם להתחיל מחדש.

התעסקו רק בעצמכם ובצמיחה שלכם!

אשמח לשמוע ממך, אני פה בשבילך

טיפול וליווי צמוד בהפרעות אכילה

אין סיבה בעולם להתמודד עם הפרעות אכילה!

מכיוון שכבר הייתי במקום שלך, והיום אני מטפלת בהפרעות אכילה, אוכל לעזור לך להתמודד ולהחלים.
אשמח לתת לך שיחת ייעוץ לגבי המשך טיפול בהפרעות אכילה:

מיכל מישל גבאי - דיוקן

מחברת המאמר: מיכל מישל גבאי

בתום קריירה ארוכה כמאמנת כושר, במהלכה ליוויתי אנשים שסובלים ממשקל עודף, הכשרה כמאמנת במכללת ירון זפרן, ולימודי הנחייה בשיטת NLP, ריכזתי את כל הכישורים שצברתי כאן באתר כדי להציע לסובלים מהפרעות אכילה כלים שיסייעו להם להימנע מסבל ומשברים. למידע נוסף היכנסו לעמוד האודות שלנו.
התקשרו לייעוץ איתי