טיפולים אלטרנטיביים בהפרעות אכילה

בעבר סבלתי מהפרעות אכילה,
ולאחר שנים ארוכות של דכאון וחרדה הבנתי שלא אמצא מזור בשיטות הטיפול הקונבנציונאליות או בבתי החולים שמיועדים לסובלים מהפרעות אכילה.
ההפך הוא שקרה – מצבי החמיר.

נרפאתי בזכות טיפול שונה, שגרם לי להיווכח שכדי לנצח את המחלה יש להגיע לשורש הבעיה ולא רק לעסוק באוכל או במשקל, היה עלי להבין מדוע בחרתי להתנגד לחיים ומדוע אני משתמשת באוכל כאמצעי שליטה.

כיום כמטפלת שהחלימה וניצחה, חשוב לי לתת למטופליי מענה רציף ומיידי – בדיוק כמו זה שהייתי צריכה כדי להחלים, ולהתייחס לרגשות האשם, החרדות והדיכאונות שתוקפים ומהווים קרקע פוריה להיווצרות ההפרעה.
שיטת הטיפול שלי מעט שונה מהטכניקות הקונבנציונליות, ואני שואפת לחלץ את מה שחבוי מאחורי העיסוק במזון.
האוכל משמש כטריגר, כלי באמצעותו אנו נלחמים ביצר החיים. כאשר אנו חשים תחושה של חוסר שליטה, נפנה לעתים קרובות להפרעת אכילה כמנגנון להשבת השליטה!

אנחנו נאבד את הקשר לגוף ואת הבחירה החופשית להרגלי האכילה. אני מציעה לסובלים מהפרעות אכילה כלים שיסייעו להם להימנע מסבל ומשברים, ויאפשרו להם לבחור אחרת ולחזור למסלול חיים בריא ומלא שמחה.

אורך הטיפול הוא שעה וחצי ובמשך השבוע אני שומרת על קשר ישיר עם המטופלים ומספקת מענה זמין ומידי לכל פניותיהם, אני מעודדת אותם לפנות אלי בשיחות טלפון או בהודעות בעיקר כאשר חווים משבר גם מחוץ לשעות הטיפול, אני מספקת להם תמיכה וכלים שיסייעו להם לצלוח את הקושי עד לפגישתנו הבאה.

ברור לי שיש לטפל בעדינות וחמלה בתחושות שמסתתרות תחת העיסוק באוכל.
חשוב לי להעניק ליווי עוטף מבין ומכיל ולהתאים את אופי התהליך לסוג הפרעת האכילה ממנה סובלים, הבראה מהפרעות אכילה היא נגישה ואפשרית.
המסלול לפתרון עובר דרך הסימפטומים וניגש ישירות לשורש הבעיה, הסיבה שבגללה מפנים הסובלים עורף ליצרי החיים, אם יפסיקו לשפוט את עצמם לחומרה וישיבו לידיהם את השליטה יהיה אפשרי לקום למציאות חדשה בה הפרעת האכילה לא תנהל אתכם.

משכו של סשן טיפול סטנדרטי הוא שעה וחצי.
ישנו טיפול נוסף שאני נותנת שאורך כשעתיים.
הסשן הטיפולי מתחלק לשעה של שיחה מעמיקה ושעה נוספת של אקסס בארס.
חשוב לי לציין שהטיפול המשולב באקסס בארס אינו מהווה חלופה לטיפול השיחני, אלה משמש כרכיב המשלים אותו ומתאמת מראש מול המטופלים את זמני הטיפול.

אשמח לשמוע ממך, אני פה בשבילך

טיפול וליווי צמוד בהפרעות אכילה

אין סיבה בעולם להתמודד עם הפרעות אכילה!

מכיוון שכבר הייתי במקום שלך, והיום אני מטפלת בהפרעות אכילה, אוכל לעזור לך להתמודד ולהחלים.
אשמח לתת לך שיחת ייעוץ לגבי המשך טיפול בהפרעות אכילה:

מיכל מישל גבאי - דיוקן

מחברת המאמר: מיכל מישל גבאי

בתום קריירה ארוכה כמאמנת כושר, במהלכה ליוויתי אנשים שסובלים ממשקל עודף, הכשרה כמאמנת במכללת ירון זפרן, ולימודי הנחייה בשיטת NLP, ריכזתי את כל הכישורים שצברתי כאן באתר כדי להציע לסובלים מהפרעות אכילה כלים שיסייעו להם להימנע מסבל ומשברים. למידע נוסף היכנסו לעמוד האודות שלנו.
התקשרו לייעוץ איתי