גירושין אינם כישלון, זהו שינוי דרך, למידה חדשה, התנסות, זמן להבין מי אני ומה אני רוצה שיהיה לי, איפה ויתרתי על עצמי ומעכשיו, לא אוותר.

זה בסדר לשנות את מבנה המשפחה הקודם לטובת מבנה חדש. כעת, יש לכם הזדמנות לחיים חדשים ומשופרים שיאפשרו לכם להרגיש שלמים. זכרו שאתם שלמים גם אם אינכם מכירים בכך.

אך כדי להצליח ולהתקדם, תחילה עליכם לסלוח לעצמכם, על מה שהגדרתם ככישלון.

והכי חשוב – לא לאבד את ההתלהבות.

מגירושים לריגושים

ברגע שתעברו שלבים, תהיו בשלים לריגושים. בשלים להתלהבות!

ייתכן וכרגע אינכם מרגישים כך, אך עם ליווי אישי, הריגושים בהחלט חוזרים הרבה יותר מהר ואפילו בקלילות. בעזרת הליווי או האימון, אנו מאפשרים לשלבים הכואבים והמעכבים לעבור, משתחררים מהפחד ומתחברים לחיים.

זה הזמן להכניס עניין לחיים, לשנות בגד, אולי לאמץ תספורת חדשה, לפנק את עצמכם במתנה קטנה, לנסוע עם חברים למקומות חדשים, ללכת לסרט מצחיק.

פשוט אפשרו לעצמכם להתלהב – זהו צורך קיומי מדהים, שמשפר ומעצים את החיים.

רגשות אשם

ברגע שאתם מתגרשים או נפרדים לאחר מערכת יחסים ארוכה, אתם כורתים ברית עם רגשות האשם. אתם מרגישים שאכזבתם את הילדים ובגללכם כל מבנה הבית שלהם משתנה. אתם מסבירים ומתרצים מדוע זה לא הצליח לאנשים מהסביבה הקרובה ומהסביבה הרחוקה. וגם בקשר לעצמכם עולות בכם מחשבות:

– איפה הייתי כל השנים האלו?

– כמה ויתורים עשיתי כדי שנישאר ביחד…

– לו הייתי מתנהג אחרת

– אם רק הייתי מאמץ גישה שונה

– אם היה לי פחות לחץ בעבודה, אולי הייתי מצליח להחזיק את הזוגיות

כל רגשות האשם שעולים בכם הם רק רגשות! רגש משתנה כשמחשבה משתנה. לכן עליכם לשנות את הלך המחשבה ולפנות מקום למחשבות חיוביות.

למזלנו, היום הרבה יותר מקובל להתגרש. מה שפעם זה הוגדר כ"בושה", היום הרבה יותר נפוץ, אך רגשות האשם עדיין נמצאים שם, במודע או בתת מודע.

תאמרו לעצמכם שזה בסדר להיפרד, להתגרש. אהבתם וניסיתם, אך זה לא צלח. לפעמים עדיף להיפרד, בעיקר אם זה נהיה קשה להיות אחד בחברת השנייה, אם כבר אין תקשורת או רצון להיות ביחד, או אם זה אפילו מגיע למצבים של סבל ודיכוי.

תגידו תודה ענקית לעצמכם, על שאזרתם אומץ ובחרתם לחיות מחדש. העזתם לתת לעצמכם חיים טובים יותר! עשיתם צעד אמיץ – נפרדתם או התגרשתם.

עכשיו זה זמן מצוין להשתחרר מרגשות האשם. הם היו חלק גדול בחייכם, אך לא עוד.

עדיין תוכלו להישאר ביחסים טובים עם האנשים בסביבה הישנה שלכם ברגע שתשתחררו מרגשות האשם, לא תצטרכו יותר לתרץ, לרצות את האנשים שמסביבכם או לתת הסברים מיותרים לעצמכם ולסובבים אתכם. תוכלו באמת לחיות את חייכם בזרימה ובהרגשה שלמה.

אשמח לשמוע ממך, אני פה בשבילך

טיפול וליווי צמוד בהפרעות אכילה