שיטת הטיפול שלי

הפרעות אכילה - אנורקסיה ובולמיה הן לא דרך חיים אלא הפרעות שהופכות למחלה

לשיחת ייעוץ איתי השאירו פרטים:

לא צריך להמשיך לסבול - אפשר לטפל בהפרעות האכילה ולהתגבר על הבעיה.

שיטת הטיפול שלי לאנורקסיה, בולימיה, אכילה כפייתית ואכילה רגשית

הטיפול שאני מעניקה מעט שונה מהטיפול הקובנציונלי ראשית חשוב לדעת שאורך הטיפול הוא שעה וחצי, אני מעניקה לסובלים מהפרעות אכילה טיפול שנבדל ממרבית סוגי הטיפולים שמוצעים כיום. כאחת שסבלה מהפרעות אכילה וניצחתי את המחלה אני מודעת היטב לחשיבות של שמירת קשר ישיר עם המטופלים, ועל כן מספקת מענה זמין ומיידי לכל פניותיהם ומעודדת אותם לפנות אלי בשיחות טלפון או בהודעות ווטסאפ כאשר הם חווים משבר גם מחוץ לשעות הטיפול, אז אני מספקת להם תמיכה וכלים שיסייעו להם לצלוח את הקושי עד לפגישתנו הבאה.

מדוע חשוב לי שמירת הקשר גם לאחר מפגש הטיפול? אני מודעת למשברים שיכולים לעלות בשעות וזמנים שאינם רגילים כמטפלת שחוותה הפרעות אכילה והחלמתי חשוב לי לשמור על קשר ישיר ומבקשת מהמטופלים לעדכן אותי כשהם חווים משבר או קושי וגם בהצלחה שלהם בתהליך הריפוי.

חלק נכבד מעבודתי כולל גם ליווי והדרכה של הורים, שפעמים רבות זקוקים לגישור מול יקירהם אשר סובלים מהפרעות אכילה. התיווך הבין דורי הוא קריטי להחלמת הנערים והנערות, שמוכרחים לקבל תמיכה עוטפת של כל המשפחה כדי לצלוח את תהליך הטיפול ביתר קלות.

בשל העובדה שהטראומה המכוננת של חיי היא הפרעת האכילה ממנה סבלתי בילדות, אין בקיאה ממני בצרכיהם של החולים והחולות. ברור לי שיש לטפל בעדינות וחמלה בתחושות שמסתתרות תחת העיסוק במזון – אשמה, דכאון, וחרדה. חשוב לי להעניק למטופלים ליווי עוטף, מבין ומכיל ולהתאים את אופי התהליך לסוג הפרעת האכילה ממנה הם סובלים. אנורקסיה, בולימיה, אכילה כפייתית, אכילה רגשית, השמנת יתר – לכל אחת מהפרעות האכילה הללו אני מייחדת סוג טיפול ממוקד ומדויק שמתרכז בבעיות המאפיינות אותה.

חשוב להבין שהפרעות אכילה אינן סובבות סביב אוכל, אלא נובעות משאלות של שליטה על החיים. הסובלים מהן משתמשים בעיסוק במזון כאמצעי לארגון מציאות שנדמית להם כאוטית, ובכך מחמירים את המצב ועלולים לפתח הפרעות נפשיות אשר מתפתחות למחלות כרוניות חמורות.

הבראה מהפרעות אכילה היא נגישה ואפשרית! המסלול לפתרון עובר דרך הסימפטומים וניגש ישירות לשורש הבעיה – הסיבה שבגללה מפנה החולה עורף ליצרי החיים, השמחה והבריאות, ובוחר במזון כטריגר לשליטה והתרחשות. באם יפסיק לשפוט את עצמו לחומרה וישיב לידיו את השליטה על חייו, יוכל לקום למציאות חדשה, בה הפרעת האכילה לא תנהל אותו.

טיפול נוסף שאני נותנת – ומדוע אני משלבת כלים של אקסס בארס בטיפול השיחני ?

הסשן הטיפולי מתחלק לשעה של שיחה ומעמיקה, שלאחריה שעה נוספת של אקסס בארס. אקסס בארס הוא טיפול באמצעות מגע קל סביב הראש, שביכולתו לפתוח חסמים בגוף ולהעניק למטופלת תחושה של שלווה. שילוב של שיטת הטיפול בתהליך הריפוי של החולים הינו חיוני ומזרז משמעותית את תקופת ההחלמה.

במקרים רבים עולות במהלך השיחה נקודות רגישות ולעתים עלולים לצוף זכרונות, רגעים וגילויים חשופים ולא פשוטים. האקסס בארס מסייע לי להגן על המטופלים מפחדים ומחשבות הרסניות שנוטות להציף אותם בעקבות זאת, שכן הוא משפיע על תת המודע ומאפשר למידע חדש להתעכל בנפש באופן חלק יותר, כך שבמקום לפנות לדפוס הבריחה, יוכלו לבחור בצורה חופשית את תגובותיהם

טיפול באקסס בארס אינו מהווה חלופה לטיפול השיחני, אלא משמש כרכיב המשלים אותו, ומתאים במיוחד לסובלים מכלל הפרעות האכילה דוגמת אנורקסיה, בולימיה, אכילה כפייתית, השמנת יתר ועוד.

מיכל מישל גבאי - דיוקן

מחברת המאמר: מיכל מישל גבאי

בתום קריירה ארוכה כמאמנת כושר, במהלכה ליוויתי אנשים שסובלים ממשקל עודף, הכשרה כמאמנת במכללת ירון זפרן, ולימודי הנחייה בשיטת NLP, ריכזתי את כל הכישורים שצברתי כאן באתר כדי להציע לסובלים מהפרעות אכילה כלים שיסייעו להם להימנע מסבל ומשברים. למידע נוסף היכנסו לעמוד האודות שלנו.

"אמונה היא לעשות את הצעד הראשון גם כשאינך רואה את כל התמונה "
- מרטין לותר קינג

הפרעות אכילה לא חולפות מעצמן וחשוב לקבל טיפול!הטיפול כולל גם הדרכת הורות ומעורבות של ההורים וחשוב לדעת כי שינוי בהרגלים משפחתיים יסייעו לנערה להתמודד עם המחלה.

אשמח לשמוע ממך, אני פה בשבילך. טיפול וליווי צמוד בהפרעות אכילה.

התקשרו לייעוץ איתי