שינוי הרגלים

  • אני רגיל לארוחות משפחתיות, אני רגיל להיכנס לבית עם ריחות של בישול, אני רגיל שכולם מתיישבים ביחד סביב השולחן.
  • אני רגילה להגיע הביתה ולחלוק בנטל הסידור והארגון של הבית. לא הייתי צריכה לעשות את הכול לבדי ומוזר לי, כרגע, שאם לא עשיתי דבר מה, איש לא יעשה אותו במקומי.
  • אני רגיל לכך שמישהו אחר מבשל בעבורי, עושה את הקניות במקומי.
  • אני רגילה לשיחות עם בן או עם בת הזוג שהיו לי. אני רגילה לשתף דברים.
  • אני רגיל לשמוע את הילדים: פונים אלי, מדברים, מרעישים או פשוט נמצאים.
  • אני רגילה להתנתק, להרגיש כמה שפחות. כך יכולתי לשרוד בבית כשהיו בו חיכוכים.
  • אני רגיל לריב ולהטיל את האשמה על בן או בת הזוג.
מהיום אתם משנים הרגלים, לוקחים אחריות מלאה על המציאות שלכם. מה שתעשו למען עצמכם, זה מה שיהיה לכם! אין מקום להאשמות. זה הרגע להבין שאין מקום לעצלנות, לדחיינות או לוויתור. להבין שהשינויים הם רק לטובתכם. אם התרגלתם להיכנס הביתה, כאשר האוכל כבר הוכן על-ידי מישהו אחר, ייתכן שזה גם חייב אתכם לאכול יותר. שנו את ההרגל: התחילו לבשל לעצמכם, לאכול כמה שאתם באמת צריכים, להכין אוכל שאתם אוהבים או אפילו לשנות את התפריט ולעבור לתזונה בריאה שמתאימה רק לכם. כעת, אתם אחראים על הבישול, על התפריט, על הכמויות. זהו הרגל חדש שמעביר את הבחירה אליכם ולא מכם והלאה! ייתכן שהתרגלתם להיכנס הביתה ולהתנתק, לא באמת להיות בבית, להיות בגוף אך לא בהרגשה. ייתכן שהניתוק הזה העניק לכם תחושת הגנה. שנו את ההרגל: התחברו בחזרה לרגשות, אפשרו לעצמכם להיות אתם בכל רגע. אין צורך להתנתק. מעכשיו הבית שלכם הוא המקום לחיות בו מבחירה ולא בבריחה. ייתכן שחששתם לדבר עם הילדים או שהתרגלתם שקוטעים אתכם בזמן השיחה איתם. שנו את ההרגל: כעת אף אחד לא יפריע לשיחה. זה אתם והם. אתם יכולים לנהל שיחה מבלי שיבקרו אתכם, מבלי שיפריעו לכם. אתם ההורה היחיד שמדבר איתם כרגע. זהו הזמן שלכם להיות איתם. ייתכן שהתרגלתם להיכנס הביתה ולהאשים. שנו את ההרגל: קחו אחריות על המעשים ועל הפעולות שלכם. האשמות לא מביאות אתכם לשום מקום. לקיחת אחריות מאפשרת לכם לצמוח בזכותכם שלכם. התמקדו במה שבאמת מתעל אתכם, במה שבאמת משרת אתכם לטובה. חשבו איפה חשוב להשתפר והשתדלו להעצים את הטוב שקיים בכם. ייתכן שהתרגלתם לשתף את בן או את בת הזוג בשיחות על מה שעבר עליכם באותו יום ועל איך שאתם מרגישים. שנו את ההרגל: שתפו אנשים חדשים בחוויות שלכם. זה גם יכריח אתכם להשקיע ולשפר את החיים שלכם, להבין שאתם קודם כל חברים של עצמכם ורק לאחר מכן אתם יוצרים סביבכם מעגל של אנשים חדשים. כשתאפשרו לעצמכם לשתף את החוויות שלכם, בין אם הן פשוטות ובין אם הן מורכבות, עם אנשים חדשים – תגלו על עצמכם דברים חדשים. מהיום תוכלו לשנות הרגלים ישנים ולגלות שהשינוי מקדם אתכם. נצלו את השינויים לטובתכם. אפשרו לעצמכם ליהנות מהשינויים. גלו את העוצמה שבשינוי, היא מבורכת גם אם קשה לכם כרגע. בסופו של יום, זהו תהליך שיוביל אתכם לעצמאות! שינוי ההרגלים יהפוך אתכם לאנשים סקרנים וחזקים יותר.

אשמח לשמוע ממך, אני פה בשבילך

טיפול וליווי צמוד בהפרעות אכילה

אין סיבה בעולם להתמודד עם הפרעות אכילה!

מכיוון שכבר הייתי במקום שלך, והיום אני מטפלת בהפרעות אכילה, אוכל לעזור לך להתמודד ולהחלים.
אשמח לתת לך שיחת ייעוץ לגבי המשך טיפול בהפרעות אכילה:

מיכל מישל גבאי - דיוקן

מחברת המאמר: מיכל מישל גבאי

בתום קריירה ארוכה כמאמנת כושר, במהלכה ליוויתי אנשים שסובלים ממשקל עודף, הכשרה כמאמנת במכללת ירון זפרן, ולימודי הנחייה בשיטת NLP, ריכזתי את כל הכישורים שצברתי כאן באתר כדי להציע לסובלים מהפרעות אכילה כלים שיסייעו להם להימנע מסבל ומשברים. למידע נוסף היכנסו לעמוד האודות שלנו.
התקשרו לייעוץ איתי